Thursday 25th of April 2024

Od ponad 30 lat w naszej szkole działa szkolne koło krajoznawczo-turystyczne. Pierwszym opiekunem była p.Aleksandra Ślusarek. Obecnie od ok. 10 lat grupą SKKT opiekuje się p. Beata Jamrocha. Uczniowie wspólnie z opiekunem przez ostatnie lata przemierzyli setki kilometrów zarówno tras pieszych jak i autokarowych. Zobaczyli i zwiedzili niezliczone urokliwe miejsca w kraju i za granicą. Corocznie uczniowie startują w licznych konkursach ekologicznych oraz biorą udział w turnieju turystyczno-krajoznawczym, zajmując czołowe miejsca. W roku szkolnym 2011/2012 zrealizowano już wyjazdy na Jurę Krakowsko-Częstochowską, zwiedzono Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, odbyły się warsztaty ekologiczne w dolinie królewskiego karpia okolic Zatora i Wilamowic, wyruszono na trasę zakamarkami Żywiecczyzny. Na mikołajki grupa SKKT wybrała się na film 3D "Artur ratuje gwiazdkę" do Bielska-Białej.Kolejne wyjazdy planowane są w czasie ferii zimowych.

Uczniowie Szkolnego  Koła Turystycznego pod opieką Beaty Jamrochy powitali wiosnę, topiąc marzannę w trakcie rajdu "Marzanna 2012".W towarzystwie ciepłego marcowego słońca uczestnicy wybrali się do Parku Miniatur w Ochabach, na Kaplicówkę w Skoczowie, do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu oraz zamku w Grodźcu.

Poszukaj fotoreportaż w katalogu"Rok szk. 2011/2012" → "Wiosna"