logo


Thursday 13th of June 2024

Jesteśmy na Facebooku

Nasz adres

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Wojska Polskiego
ul.Prałata Ks. St. Słonki 14
34-300 Żywiec
kom.: 693 821 227
www.sp1.zywiec.pl
mail: jedynka@poczta.onet.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
SP1ZYWIEC/skrytka ESP/

Dyrektor

mgr Małgorzata Kapała


 

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 im. Wojska Polskiego W ŻYWCU

Stosownie do ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego, 34- 300 Żywiec, ul. Ks. Prałata St. Słonki 14.
 2. Nasze dane kontaktowe to: telefon 693821227 oraz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Krzysztof Niemiec. Dane kontaktowe to: tel.: 33/4754244, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 4. Przetwarzanie danych osobowych w tutejszej Szkole odbywa się:
  • na mocy przepisu prawa;
  • na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO lub strony;
  • na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą.
 5. Dane pozyskane są bezpośrednio od osób, których dane dotyczą oraz z rejestrów państwowych.
 6. Nie przewiduje się zamiaru przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowych.
 7. Dane osobowe pozyskane na mocy przepisów prawa będą przechowywane zgodnie z KPA, dane osobowe pozyskane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO lub strony będą przechowywane zgodnie z przepisami prawa, dane osobowe pozyskane na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą przechowywane będą do czasu realizacji interesu prawnego Szkoły lub wycofania zgody.
 8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania.
 9. Posiada Pani/Pan prawo do  usunięcia danych, prawo ograniczenia przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody  na przetwarzanie danych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jeśli nie jest to sprzeczne z realizacją obowiązków ustawowych i innych wynikających z odrębnych przepisów prawa.
 10. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 11. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne w celu realizacji zadań Szkoły wynikających z obowiązujących przepisów prawa.
 12. Pani/Pana nie będą poddawane zautomatyzowaniu podejmowaniu decyzji, w tym również profilowaniu.
   
KLAUZULA INFORMACYJNA
DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
W RAMACH MONITORINGU WIZYJNEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. WOJSKA POLSKIEGO  W ŻYWCU
Stosownie do ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy że:
 1. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego, ul.  Ks. Prałata St. Słonki 14, 34-300 Żywiec, reprezentowana
  przez Małgorzatę Kapałę – Dyrektora Szkoły.
 2. Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Krzysztof Niemiec, dane kontaktowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Celem prowadzenia monitoringu wizyjnego jest zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrona mienia na terenie infrastruktury Szkoły Podstawowej nr 1 w Żywcu.
 4. Przetwarzanie w tutejszej szkole odbywa się na podstawie art. 108a ustawy Prawo oświatowe Dz. U. 2017 poz. 59.
 5. Dane pozyskane są bezpośrednio od osób, których danych dotyczą (zarejestrowane za pomocą kamer).
 6. Nie przewiduje się zamiaru przekazywania danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowych.
 7. Dane osobowe pozyskane za pomocą monitoringu będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące.
 8. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 9. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania.
 10. Posiada Pani/Pan prawo ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jeśli nie jest to sprzeczne z realizacja obowiązków ustawowych i innych wynikających z odrębnych przepisów prawa.
 11. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 12. Pani/Pana dane nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym również profilowaniu.

 

250 lat KEN

 

Przez zabawę - nauka!

Statystyka

Odsłon artykułów:
421184

Gościmy

Odwiedza nas 346 gości oraz 0 użytkowników.


Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.