logo


Wednesday 21st of February 2024

Jesteśmy na Facebooku

Nasz adres

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Wojska Polskiego
ul.Prałata Ks. St. Słonki 14
34-300 Żywiec
kom.: 693 821 227
www.sp1.zywiec.pl
mail: jedynka@poczta.onet.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
SP1ZYWIEC/skrytka ESP/

Dyrektor

mgr Małgorzata Kapała


Rok szkolny 2012/2013

W tym roku szkolnym klasa IIa realizowała projekt unijny pt. Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I - III. O tym, jak przebiegały zajęcia, mówi prezenatacja, którą poniżej zmieszczamy.

Zobacz prezentację.

Rok szkolny 2011/2012

Styczeń - kwiecień

 

W tych miesiącach klasa I kilkakrotnie była uczestnikiem zajęć organizowanych przez Muzeum Miejskie. Uczniowie uczyli się pisać kaligrafią, wykonywali ozdoby z drewna oraz spotkali się z księżną Marią Krystyną Habsburg.
Zapraszamy do obejrzenia nowych albumów w katalogu "Rok szk. 2911/2012" → "Kl. I a" → "Park", "Warsztaty"

Grudzień
W grudniu uczniowie I a zwiedzili magiczny Zator, mieli wigilię klasową oraz byli w muzeum, gdzie nauczyli się robić tradycyjne ozdoby świąteczne z bibuły.
Zapraszamy do obejrzenia nowych albumów w katalogu "Rok szk. 2911/2012" → "Kl. I a" → "Wigilia", "Zator", "Ozdoby świąteczne"

Październik - listopad - miesiące te obfitowały w wiele wydarzeń. Oto ich tematyka:

  • Wycieczka na camping "Dębina".
  • Czy wiesz ,gdzie jest cmentarz św. Marka w Żywcu?
  • Rycerze na zamku żywieckim.
  • Wycieczka turystyczno krajoznawcza do Wisły.
  • Poznawanie historii zabawkarstwa na Żywiecczyźnie.
  • Śniadanie daje moc.

Poszukaj fotoreportaże w katalogu "Rok szk. 2011/2012" → "Kl. I a"
Opiekunka szkolnego kółka turystycznego klas I - III, pani Dorota Figura, pożegnała w ubiegłym roku szkolnym swoją klasę III b, a tym samym my żegnamy się z jej wychowankami  na kartach tej stronki, poświęcając obecnie uwagę kl.I a, którą pani Figura wzięła pod swoje skrzydła.  Jednocześnie informujemy, że kółko turystyczne rozpoczęło swą działalność.W planach jak zwykle wycieczki turystyczno - krajoznawcze i wyjścia do Muzeum Miejskiego na warsztaty edukacyjne.


Rok szkolny 2010/2011
W roku szk.2010/2011 kółko kontynuuje swą działalność. Uczniowie pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Doroty Figury spędzają czas na wycieczkach turystyczno - krajoznawczych - autokarowych lub pieszych. Również kl. III b raz w miesiącu udaje się na lekcje do muzeum, gdzie pod kierunkiem  Pani kustosz D.Firlej bierze udział w warsztatach muzealnych.
Dnia 16 lutego w Muzeum Miejskim w Żywcu odbyły się warsztaty „Żywiecki strój mieszczański”. Uczniowie z kółka turystycznego z klasy III B poznawali historię stroju, jego poszczególne odmiany i części. Na ekspozycji oglądali najstarsze eksponaty: czepce, gorsety chusty. W ramach projektu ministerialnego każdy z uczestników otrzymał bezpłatny katalog.
Uczniowie z kółka turystycznego z klasy III B w listopadzie i grudniu 2010r. uczestniczyli w warsztatach plastycznych organizowanych przez Muzeum Miejskie w Żywcu, podczas których wykonywali ozdoby choinkowe. W listopadzie wykonali ozdoby tradycyjne z bibuły, natomiast w grudniu ozdoby choinkowe z masy solnej.
Poszukaj fotoreportaż  - "Kl. III b w muzeum"
6 listopada kółko turystyczne (głównie kl. III b i IV b) udało się do kina "Sfera" w Bielsku - Białej na film trójwymiarowy pt. " Legendy sowiego królestwa". W tym samym dniu uczestnicy wycieczki zwiedzili zamek w Pszczynie.
16 października kl. III b udała się na wycieczkę do Zatorza, największego w Polsce parku ruchomych dinozaurów. Uczniowie mogli zobaczyć  w skali 1:1 ponad 90 gatunków tych prehistorycznych stworzeń. Poznali ich nazwy oraz tryb życia. W Parku Rozrywki znalazł się również czas na zabawę. Uczestnicy wycieczki jeździli na dinokaruzeli i wesołym pociągiem, spędzali wesoło czas na dmuchawcu, trampolinie, a także w kulkolandii. W drodze powrotnej zwiedzili pałac Potockich w Spytkowie, zamek w Ryczowie oraz dworek w Osieku. W czasie wycieczki uczniowie integrowali się ze starszymi kolegami z naszej szkoły, a także z rówieśnikami z innych szkół żywieckich i okolic. Wspólny śpiew w autokarze i zabawę będą długo pamiętać.
Poszukaj fotoreportaż - "Kl. III b w Zatorzu"
W październiku kl. III b brała udział w warsztatach pt. "Czy drzewo może być zabytkiem? - historia żywieckiego parku." Spotkanie odbyło się na terenie zabytkowego parku, każdy z uczestników otrzymał przewodnik turystyczny „Od Komorowskich do Habsburgów - żywiecki skarbiec kultury i tradycji” wraz z mapą. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, każda z nich otrzymała konkretne zadanie: odnalezienie najstarszego drzewa w alei lipowej, odszukanie Domku Chińskiego oraz herbu rodziny Wielopolskich Stary koń oraz odnalezienie Ogrodu Różanego. Każda z grup, przy pomocy mapy, miała zlokalizować dane miejsce na terenie parku. Następnie odnaleźć je oraz przyswoić sobie informacje na temat szukanych obiektów z przewodnika. Za grupy odpowiedzialni byli wyznaczeni kapitanowie. Po wykonaniu zadań uczniowie wysłuchali krótkiej historii na temat parku żywieckiego oraz zapoznali się z nową terminologią (rozarium, pagoda, pomnik przyrody, ogród zimowy, itp.). Druga część spotkania odbywała się w murach zabytkowej kawiarni Dekaffe przy filiżance gorącej czekolady.
Poszukaj fotoreportaż - "Kl. III b w parku"
We wrześniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych, podczas których uczyli się wykonywać naczynia ceramiczne. Dla wielu było to ogromnym przeżyciem.
Poszukaj fotoreportaż -" Kl.III b 10/11"
22 września członkowie kółka turystycznego udali się na pożegnanie lata na ognisko. Oczywiście nie zabrakło dobrej zabawy, atrakcji i niespodzianek - największą okazało się czekoladowe szaleństwo. Pogoda również dopisywała - można było podziwiać prawdziwą polską złotą jesień.
Poszukaj fotoreportaż - "Kl. III b na ognisku"
Kółko prowadzi Pani Dorota Figura. W zajęciach biorą udział uczniowie z kl. II b, którzy 12.05.2010r. udali się do Muzeum Miejskiego w Żywcu, aby między innymi wybić monetę z herbem Żywca. Kustosz zamkowy, Pani Dorota Firlej, w ciekawy sposób zapoznała uczniów z mennicą. Wielką atrakcją i przeżyciem w tym dniu było spotkanie z Księżną Marią Krystyną Habsburg. Do tego spotkania uczniowie z I b przygotowywali się już wcześniej, wykonując  na zajęciach techniką origami  bukiet dla Księżnej z kolorowych tulipanów w wazonie. Podczas spotkania dzieci słuchały opowieści Księżnej o jej latach młodości, nauce, zabawie, I Komunii Świętej,  również zadawały pytania. W trakcie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a później wraz z wychowawcą i towarzyszącymi rodzicami wpisały się do księgi pamiątkowej. Na koniec spożyły podwieczorek w kawiarni "Dekafe", która była sponsorem poczęstunku.
Uczniowie II b są stałymi bywalcami muzeum w Żywcu. Każdego miesiąca uczestniczą w lekcjach muzealnych prowadzonych przez Panią Dorotę Firlej.
Z okazji Dnia Dziecka 2.06. klasa została zaproszona do zamku na zabawę z wodzirejem. Wszyscy czekają z niecierpliwością na ten na pewno pełen wrażeń dzień.

 

250 lat KEN

 

Przez zabawę - nauka!

Statystyka

Odsłon artykułów:
405651

Gościmy

Odwiedza nas 361 gości oraz 0 użytkowników.


Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.