logo


Saturday 11th of July 2020

Nasz adres

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Wojska Polskiego
ul.Prałata Ks. St. Słonki 14
34-300 Żywiec
kom.: 693 821 227
www.sp1.zywiec.pl
mail: jedynka@poczta.onet.pl

Dyrektor

mgr Małgorzata Kapała


W dniu 24 października 2019 r. odbyła się XXXVI sesja Młodzieżowej Rady Miasta Żywca, którą zainaugurowało przemówienie Przewodniczącego Rady Miasta, Pana Jarosława Gowina. Następnie Burmistrz Miasta wraz z Przewodniczącym Rady rozdali radnym akty powołania, a także odebrali od nich przysięgę. Gdy ostatni akt powołania trafił w ręce radnej Małgorzaty Szpili, otrzymała ona także od Pana Jarosława Gowina złoty łańcuch stanowiący insygnium władzy Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta. Po przekazaniu symbolu przewodnictwa Małgorzata Szpila odczytała porządek obrad oraz plan pracy Rady na rok 2019/2020. Następnie przedstawiono sprawozdanie z wycieczki MRM do Katowic i Świętochłowic oraz prezentację Szkoły Podstawowej nr 2 z obozu językowego w Godollo na Węgrzech. W dalszej części sesji odbyło się wystąpienie Pani Moniki Fijak - szefa Centrum Ekologicznego w Żywcu, a także wykład Pani Teresy Cimały, prezesa Żywieckiego Centrum Wolontariatu, którego tematem był Korpus Solidarności. Jednym z ostatnich punktów obrad było składanie wolnych wniosków. Jeden z uczniów naszej szkoły - Marcin Piątek, w związku z tegorocznym ekologicznym tematem Młodzieżowej Rady Miasta, złożył wniosek dotyczący zakupu siedmiu drzewek, które miałyby zostać posadzone przed każdą szkołą podstawową w Żywcu. Wniosek ten został zaaprobowany przez samego Burmistrza Antoniego Szlagora. Uroczystą sesję zamknęło przemówienie Pana Jarosława Gowina.


Autor: Miłosz Góra
Opiekunowie MRM: Beata Jamrocha i Małgorzata Piątek


 

Kącik edukacyjny

Statystyka

Odsłon artykułów:
278462

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.


Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.