Thursday 21st of November 2019

www.sp1.zywiec.pl
mail: jedynka@poczta.onet.pl

mgr Małgorzata Kapała

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. W najbliższych dniach włączmy się do akcji "Szkoła pamięta", której inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a punkt kulminacyjny przypadać ma na 25 października br.
W ramach akcji „Szkoła pamięta” będziemy, ale również zachęcamy do indywidualnych działań, podejmować m.in. następujące inicjatywy:

• porządkować i odwiedzać groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;
  • odwiedzać lokalne miejsca pamięci i zgłębiać ich historię;
  • zapalać znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
  • sprzątać bezimienne i opuszczone groby, organizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
  • odwiedzać groby zmarłych nauczycieli z danej placówki;
  • wspierać działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą;
  • zapraszać lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami;
  • organizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie;
  • organizować wycieczkę patriotyczną.

Artykuł przygotowano na podstawie listu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 października 2019 r.

Odsłon artykułów:

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.