Friday 29th of March 2024

Do księgi wpisani zostali już, m.in. papież Jan Paweł II, biskup diecezji bielsko-żywieckiej, Tadeusz Rakoczy oraz żywiecka arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg. Są tam również uwiecznieni pilot Tadeusz Wrona oraz znani artyści - piosenkarka Monika Brodka oraz bracia Paweł i Łukasz Golec. Oprócz wyróżniających się ludzi nie brakuje w niej także różnego rodzaju instytucji, m.in. stowarzyszeń, jak też regionalnych grup muzyków, zasłużonych dla propagowania kultury i historii miasta.
W roku 2014 wyróżnionych wpisem do Złotej Księgi Miasta Żywca zostało  osiem instytucji i dziewiętnaście osób. Akt Wpisania Szkoły do Złotej Księgi Miasta Żywca odebrała z rąk Pana Burmistrza Antoniego Szlagora Pani Dyrektor Małgorzata Kapała, co dokonało się w dniu 28 lipca 2014 r. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, inaugurującej Dni Żywca. Wśród uhonorowanych znalazła się również Pani Aleksandra Ślusarek, wybitny pedagog i wychowawca. O jej zasługach oraz Śp. Pana Romana Ślusarka można przeczytać we wniosku przygotowanym przez Dyrekcję Szkoły.
Jednocześnie składamy najserdeczniejsze podziękowania Panu Markowi Regelowi, Dyrektorowi Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu i Pani Liliannie Pleńkowskiej, Kierownik Klubu PAPIERNIK za przygotowanie wniosku o wpis do Złotej Księgi Miasta Żywca
Autor: Małgorzata Kapała